Ndërlidhjet

PEKIN


Komisioneri evropian Chris Patten u tha sot zyrtarëve komunistë kinezë që të zgjërojnë marrëdhëniet me Evropën, përkundër lidhjeve të përqëndruara me Shtetet e Bashkuara.
Patten tha se këmbimi i përgjithshëm tregtar ndërmjet unionit dhe Kinës arrin shumën prej 100 milionë euro në vit.
XS
SM
MD
LG