Ndërlidhjet

BUENOS AIRES


Ish ministri i Ekonomisë i Argjentinës Domingo Cavallo u arrestua dje me akuzën e trafikimit të armëve.
Cavallo ngarkohet për shitje të armëve Kroacisë dhe Ekuadorit, prej viteve 1991-1995, në kohën e presidentit Carlos Menem.
XS
SM
MD
LG