Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm Kofi Annan ka biseduar me liderët e Sirisë dhe Libanit rreth sulmeve të guerilës së Hezbollahut, për parandalimin e shkallëzimit të konfliktit në Lindjen e Mesme.
Izraeli është ankuar se guerilët e Hezbollahut janë vendosur përgjatë Vijës së Kaltërt dhe kanë vazhduar sulmet, që sipas Izraelit, mund të kenë pasoja alarmante.
XS
SM
MD
LG