Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, tha se është i hapur rreth idesë për takime me liderët izraelitë e palestinezë, gjatë turneut të javës së ardhshme në Evropë.
Administrata e Presidentit George Bush është nën trysninë e liderëve arabë dhe evropianë, si dhe nga disa anëtarë të Kongresit, për involvim më të thellë në konfliktin ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG