Ndërlidhjet

PEKIN


Komisioneri evropian, Kris Paten, u tha sot zyrtarëve komunistë kinezë që të zgjerojnë marrëdhëniet me Evropën, përkundër lidhjeve të përqëndruara me Shtetet e Bashkuara. Patten tha se këmbimi i përgjithshëm tregtar ndërmjet Unionit dhe Kinës arrin shumën prej 100 milionë euro në vit.
XS
SM
MD
LG