Ndërlidhjet

BUJANOC


Shqiptarët në Luginën e Preshevës i kanë dhënë fund bojkotit të regjistrimit të popullatës në Jugosllavi, pas një takimi me autoritetet e Beogradit dhe zyrtarë të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Europian. Ekipi shqiptar ka nisur tanimë punën – citon agjensia gjermane e lajmeve DPA, liderin politik shqiptar, Riza Halimi. Beogradi u pajtua të martën të respektojë kushtet e vëna nga përfaqësuesit shqiptarë.
XS
SM
MD
LG