Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav, Vosjisllav Koshtunica, sinjalizoi sot se ligji special që do të mundësojë bashkëpunimin me Gjykatën Penale të Hagës, ka gjasa të miratohet javën e ardhshme. Koshtunica tha se planifikon të takohet me partnerët e tij malazezë të koalicionit dhe t’i bindë ata të mbështesin aprovimin e ligjit në parlamentin federal.
XS
SM
MD
LG