Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk, Bulent Eçevit, ka bërë të ditur se vendi i tij ka gjetur pajtim të plotë të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë, për t'a pranuar komandën e misionit paqeruajtës në Afganistan. Eçevit tha gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kryesuesin e qeverisë së përkohshme afgane, Hamid Karzai, se është arritur marrëveshja për kalimin e përgjegjësive të forcës së ISAF-it gjatë javëve në vijim.
XS
SM
MD
LG