Ndërlidhjet

TEKSAS


Presidenti Bush do të presë sot në fermën e tij në Teksas kryeministrin britanik, Toni Blair, për të biseduar rreth shkallëzimit të krizës në Lindjen e Mesme, terrorizmit si dhe zgjerimit të NATO-s.
Kjo është hera e tretë që presidenti amerikan dhe kryeministri britanik takohen që prej sulmeve terroriste të 11 Shtatorit.
XS
SM
MD
LG