Ndërlidhjet

BAZA BAGRAM, Afganistan


Zëdhënësi i trupave amerikane në Afganistan, majori Brajën Hillferti, ka thënë në një konferencë për shtyp se në provincën lindore Paktia, janë gjetur trakte përmes të cilave forcat e mbetura talibane dhe ato të Al-Kaidës, premtojnë shpërblime për ata të cilët kapin apo vrasin ushtarë të koalicionit ndërkombëtar.
Shuma e saktë e shpërblimit nuk është aktualisht e qartë.
XS
SM
MD
LG