Ndërlidhjet

KARAÇI


Gjykimi i aktivistit islamik të lindur në Britani, Ahmed Omar Sheik dhe tre pakistanezëve të tjerë të akuzuar për vrasjen e gazetarit amerikan Daniel Përll, është shtyrë për një javë. Avokati Kavaja Naved, tha se trupi gjykues e morri vendimin pas një kërkese të mbrojtjes e cila kumtoi se i nevojitej më shumë kohë për të shyrtuar disa fakte.
XS
SM
MD
LG