Ndërlidhjet

RAMALLAH


I deleguari i Shteteve të Bashkuara në Lindje të Afërt, Anthony Zinni, takoi Yasser Aafatin në selin e blokuar të liderit palestinez në Ramallah.
Ky ishte takimi i parë midis Zinnit dhe Arafatit që kur Izraeli filloi fushatën ushtarake në Bregun Perëndimor para një jave.
Që atëherë, Arafat është izoluar në zyrën e tij nga trupat Izraelite.
XS
SM
MD
LG