Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shteteit njofton se zyrtari i larë i Shteteve të Bashkuara, Ryan Crocer, përfundoi mbrëmë vizitën katërditëshe në rajonin Kurd në veri të Irakut, ku është këshilluar me grupet që kundërshtojnë presidentin irakian, Saddam Hussein.
Zyrtari ka takuar liderët e Partisë Demokratike Kurde, Unionit Patriotik të Kurdistanit dhe grupet tjera.
Zëdhënësi i Stejtdepartmentit, Philip Reeker tha se vizita reflekton angazhimin e vashdueshëm të Shteteve të Bashkuara me opozitën Irakiane.
XS
SM
MD
LG