Ndërlidhjet

KRAFORD/TEKSAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara ,George Bush do të përshëndesë sonte kryeministrin e Britanisë ,Toni Blair në pronën e tij në Kraford të Teksasit ku do të bisedojnë për krizën shkallëzuese në Lindje të Afërt, për luftën kundër terrorizmit dhe për zgjerimin e NATO-s.
Vizita e kryeministrit të Britanisë në Shtetet e Bashkuara do të zgjasë dy ditë.
XS
SM
MD
LG