Ndërlidhjet

PRAGË


Mijëra protestues në Evropë dhe në Lindjen e Afërt demonstruan kundër ofenzivës ushtarake izraelite në territoret palestineze dhe kundër mbështetjes së Shteteve të Bashkuara për Izraelin.
Palestinezët deklaruan “ditën e revoltës”, ndërkohë që 25 mijë njerëz në kampin e refugjatëve, Jabalya protestuan invazionin izraelit e disa kanë brohoritur slogane dënimi të liderëve arabë se nuk shtrëngojnë Izraelin të tërhiqet.
XS
SM
MD
LG