Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TEHERAN


Lideri suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei thotë se shtetet arabe duhet të ndërmarrin “embargon simbolike” një muajshte të naftës kundër vendeve Perëndimore për ti shtrënguar ato që të ndërpresin mbështetjen e Izraelit.
Khamenei tha në Teheran se qeveritë arabe mund ta përdorin naftën si armë.
Eksportuesit kryesor arabë të naftës, Arabia Saudite dhe Kuvajti kanë refuzuar propozimet e këtilla i bëri Iraku javën e kaluar së pari.
XS
SM
MD
LG