Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i Jashtëm izraelit Shimon Peres ka thënë se vendi i tij do ti japë fund okupimit të territoreve palestineze “sa më shpejt që të jetë e mundur”.
Peres tha se nuk beson që problemi i luftimit të terrorizmit të mund të zgjidhet “vetëm përmes mjeteve ushtarake”.
Sot vazhduan luftime të reja në qytetet Nablus dhe Xhenin në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG