Ndërlidhjet

SEUL


I dërguari i posaçëm presidencial i Koresë Jugore thotë se lideri i Koresë Veriore Kim Jong-il ka shfaqur dëshirën për të rifilluar dialogun me Shtetet e Bashkuara.
Presidenti George Bush e cilësoi Korenë e Veriut si pjesë e “boshtit të së keqes”, që gjithashtu përfshin Irakun dhe Iranin.
XS
SM
MD
LG