Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko gjatë vizitës së sotme në Kosovë ka takuar shefin e UNMIK-ut, Michael Steiner, presidentin Ibrahim Rugova, kryeministrin Bajram Rexhepi, kryetarin e Kuvendit, Nexhat Daci dhe komandantin e Trupave Mbrojtëse të Kosovës, gjeneralin Agim Çeku.
Presidenti Ibrahim Rugova ka thënë se bisedimet me kryeministrin Pandeli Majko ishin shumë të dobishme dhe është diskutuar për bashkëpunimin e gjithanëshëm midis Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë, në të gjitha fushat.
XS
SM
MD
LG