Ndërlidhjet

KRAFORD/TEKSAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush dhe kryeministri i Britanisë, Tony Blair takohen gjatë ditës në pronën e presidentit amerikan në Teksas për bisedime që pritet të përqëndrohen në Lindjen e Afërt.
Krahas Lindjes së Afërt, Bush e Blair pritet të diskutojnë edhe lidhur me Irakun, luftën kundër terrorizmit dhe zgjerimin e NATO-s.
XS
SM
MD
LG