Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell udhëton nesër në një mision në Lindje të Afërt që ka për qëllim t,i afrojë izraelitët dhe palestinezët më pranë paqës.
Ndërkohë, ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov ka kontaktuar në linjë telefonike sekeratirin amerikan të shteit, Colin Powell për të diskutuar përpjekjet e përbashkëta për t,i dhënë fund dhunës në Lindje të Afërt.
XS
SM
MD
LG