Ndërlidhjet

JENIN/BREGU PERËNDIMOR


Izraeli po shkon tutje me ofenzivën në Bregun Perëndimor e në qytetet palestineze Jenein dhe Nablus kanë shpërthyer luftime të rrepta, me viktima të mëdha, thonë burime nga të dy palët.
Autoriteti palestinez ka kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare të intervenojë dhe të ndalë menjëherë “masakrën”.
Armata izraelite thotë se ofenziva e sajë ka reduktuar aftësitë e palestinezëve për sulme vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG