Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

SEUL


I dërguari special i presidentit të Koresë Jugore thotë se lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-Il ka shfaqur gatishmërinë për vazhdimin e dialogut me Shtetet e Bashkuara.
I dërguari Lim Dong Won, pas kthimit nga Feniani tha se Kim pranoi propozimin e presidentit Jug-Korean që Korea Veriore të vazhdojë bisedimet me Uashingtonin.
Presidenti George Bush e patë radhitur Korenë Veriore në “boshtin e së keqës” që përfshin edhe Iranin dhe Irakun.
XS
SM
MD
LG