Ndërlidhjet

KAIRO


Vendet Arabe mbështesin “rezistencën legjitime palestineze kundër forcës okupuese izraelite”, thanë ministrat e jashtëm arabë në deklaratën finale pas takimit emergjent në Kairo, ku u tubuan të diskutojnë rrugët e mbështetjes së palestinezëve.
Ministrat u dakorduan që ti dërgojnë palestinezëve menjëherë 330 milion dollarë ndihmë që të plotësojnë nevojat dhe të rindërtojnë ate që u shkatërrtua nga ofenziva e armatës izraelite.
XS
SM
MD
LG