Ndërlidhjet

MOSKË


Burime ushtarake ruse raportojnë se pesë ushtarë rus janë vrarë në Çeçeninë separatiste kur automjeti i tyre i blinduar shkeli një minë në periferi të Groznit.
Sipas të dhënave zyrtare, mbi 3.200 trupa ruse dhe 12.700 kryengritës janë vrarë që kur Rusia hyri sërish në republikën separatiste, në tetor të vitit 1999.
XS
SM
MD
LG