Ndërlidhjet

SARAJEVË


Qytetarët e Bosnjë-Hercegovinës përkujtuan 10 vjetorin e fillimit të luftës 43 muajshe që mori shum viktima dhe përfundoi me Marrëveshjen paqësore të Dejtonit.
Në Sarajevë ishte edhe presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi, i cili u bëri thirrje liderëve të vendit të tejkalojnë ndasitë e së kaluarës dhe të tregojnë më shumë unitet.
Ai tha se Komisioni dëshiron të ndihmojë autoritetet e Bosnjës që të joshin investime të jashtëme, në vend të ndihmave të mëtejshme.
XS
SM
MD
LG