Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i Shtetit Colin Powell e fillon sot turneun në Lindjen e Mesme, që të rritë mbështetjen ndaj përpjekjeve të Shteteve të Bashkuara për arritjen e armëpushimit midis izraelitëve dhe palestinezëve.
Powell pritet të vizitojë Marokun, Arabinë Saudite, Egjiptin, Spanjën dhe Jordanin, por nuk pritet të vizitojë Izraelin deri të premten. Nuk dihet nëse Powell do të takohet me liderin palestinez Arafat.
XS
SM
MD
LG