Ndërlidhjet

KABUL


Nuk ka plane për ndjekjen e talibanëve dhe pjesëtarëve të rrjetit terrorist al Kaida, të cilët nga Afganistani ikin në Pakistan, tha zëdhënësi i forcave amerikane, majori Bryan Hilferti.
Ndërkohë, dy raketa janë shkrepur sot në selinë e forcave paqëruajtëse ndërkombëtare në Kabul.
Zëdhënësi i ISAF-it koloneli Neal Pekham tha se në shënjestër të sulmit ishte ndërtesa ku ndodhen zyrat e forcave shumëkombëshe.
XS
SM
MD
LG