Ndërlidhjet

MINSK


Pjesëtarë të opozitës në Bellorusi protestuan sot para presidencës në Minsk duke kërkuar fillimin e hetimeve rreth zhdukjes së disa liderëve opozitarë.
Të udhëhequr nga Partia e Bashkuar Qytetare, protestuesit e shënuan trevjetorin e vdekjes së liderit të opozitës Gennady Karpenko dhe zhdukjen e anëtarëve tjerë të opozitës.
XS
SM
MD
LG