Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministria e Jashtme jugosllave ka protestuar kundër vizitës së kryeministrit të Shqipërisë Pandeli Majko në Kosovë.
“E dënojmë veprimin e zyrtarëve më të lartë shqiptarë, të cilët vizitës i dhanë karakter zyrtar dhe ndërshtetëror”, thuhet në komunikatë.
“Asnjë aktivitet i këtillë i qeverisë së Shqipërisë nuk do të ishte i mundur pa u toleruar nga UNMIK-u”, thuhet në komunikatën e ministrisë së Jashtme në Beograd.
XS
SM
MD
LG