Ndërlidhjet

XHENIN


Sipas të dhënave të ushtrisë izraelite, 200 palestinezë mendohet të jenë vrarë dhe 1 500 të tjerë të jenë plagosur që nga fillimi i operacioneve më 29 Mars.
Trupat izraelite kanë vazhduar edhe sot ofensivën ushtarake në qytetet palestineze të Bregut Perëndimor, ndërsa shkëmbime të ashpra zjarri janë raportuar në Betlehem, Xhenin dhe Nablus, ku vetëm sot janë vrarë të paktën 12 palestinezë. Helikopterët ushtarakë izraelitë mësohet të kenë hedhur rreth 18 raketa në kampin e refugjatëve në Xhenin.
XS
SM
MD
LG