Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti iraken, Sadam Husein, është zotuar që t’i përgjigjet me të gjitha mënyrat,- me raketa, avionë, madje edhe gurë,- çfarëdolloj sulmi kundër Irakut të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara.
Lideri Iraken është takuar dje me komandantët ushtarakë në valën e kërcënimeve të fundit të presidentit amerikan dhe kryeministrit britanik, për një sulm të mundshëm ushtarak për të rrëzuar regjimin e tij.
XS
SM
MD
LG