Ndërlidhjet

HAGË


Në Tribunalin e Kombeve të Bashkuara për krimet e luftës me seli në Hagë sot vazhdoi procesi gjyqësor kundër ish-presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq, të akuzuar për krime lufte në Kosovë dhe Kroaci dhe për gjenocid në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG