Ndërlidhjet

JERUSALEM


Armata izraelite njoftoi se është duke i thirrur njësitë rezerviste që të shërbejnë përgjatë kufirit izraelito-libanez.
Shtatë ushtarë izraelitë u raportuan të plagosur nga sulme të djeshme të guerrilëve të Hezbollahut kundër posteve kufitare izraelite.
Izraeli u hakomorë me artileri dhe sulme ajrore kundër strehimoreve të dyshuara të Hezbollahut në Liban.
XS
SM
MD
LG