Ndërlidhjet

KABUL


Së paku katër persona raportohen të vrarë dhe 18 të plagosur nga një shpërthim afër konvojit me të cilin ministri afgan i Mbrojtjes udhëtonte në Jalalabad, në lindje të Afganistanit.
Ministri Mohammed Fahim nuk u dëmtua, por zyrtarët afganë thanë se shpërthimi ishte tentativë e qatë atentati ndaj tij.
XS
SM
MD
LG