Ndërlidhjet

PRISHTINË


Franca do të ndihmojë zhvillimin e demokracisë në Kosovë dhe integrimin e sajë në strukturat evropiane, deklaroi ministri francez i Mbrojtjes Alain Richard, duke përfunduar vizitën njëditëshe në Kosovës, ku takoi komandantin e KFOR-it, gjeneralin Marcel Valentin dhe shefin e UNMIK-ut, Michael Steiner.
Richard tha se qëllimi i vizitës së tij “ndërlidhej për çështje ushtarake” dhe prandaj nuk pati takime me presidentin dhe kryeministrin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG