Ndërlidhjet

LUBOTEN/MAQEDONI


Ekspertët nga Tribunali i Kombeve të Bashkuara për krime lufte filluan ekshumimin e disa varrezave në Luboten, pas akuzave se janë bërë krime lufte kundër popullatës së atjeshme shqiptare gjatë konfliktit të vitit të kaluar në Maqedoni.
Ekshumimi mbikëqyret nga përfaqësues të OSBE-së dhe NATO-s.
XS
SM
MD
LG