Ndërlidhjet

KAZABLANKA


Trashëgimtari saudit i kurorës, princi Abdullah, ka paralajmëruar gjatë një takimi sekretarin amerikan të Shtetit, Kolin Pauell, se vazhdimi i aksioneve ushtarake izraelite mund të dëmtojë seriozisht kredibilitetin dhe prestigjin e Shteteve të Bashkuara në mesin e arabëve. Ai kërkoi rritje të rolit të Uashingtonit për dhënien fund konfliktit kronik në rajon.
XS
SM
MD
LG