Ndërlidhjet

LONDËR


Kriza në Lindjen e Mesme dhe vendimi i Irakut për të pezulluar eksportimin e naftës së papërpunuar si demonstrim i mbështetjes për palestinezët, janë reflektuar në çmimet e, siç quhet ndyshe, “arit të zi”. Çmimi i naftës u rrit dje, në Londër për rreth 1 dollar për fuçi ndërsa në Nju Jork për 34 centë për fuçi.
XS
SM
MD
LG