Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, ka kumtuar mbrëmë se ushtria e Shteteve të Bashkuara ka gjasa të qëndrojë në Afganistan, deri sa ushtria kombëtare afgane të jetë stërvitur dhe aftësuar për të parandaluar rigrupimin e ish-luftëtarëve Talibanë dhe atyre të Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG