Ndërlidhjet

BERLIN


Në kryeqytetin e Gjermanisë ka mbërritur presidenti i Kinës, Xhiang Zemin, i cili do të takohet me presidentin gjerman Johanes Rau dhe kancelarin Gerhar Shrëder. Vizita e tij shënon 30 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve. Gjermania përbën partnerin më të madh tregtar të Kinës në Europë.
XS
SM
MD
LG