Ndërlidhjet

MITROVICË


Disa qindra serbë kanë protestuar sot në Mitrovicë duke kërkuar lirimin e një lideri lokal serb të arrestuar nga policia e Kombeve të Bashkuara.
Sllavoljub Joviq u arrestua dje për nxitjen e trazirave, në të cilat u lënduan 19 pjesëtarë të policisë së UNMIK-ut dhe 12 serbë.
Qeveria e Polonisë tha se 16 nga të lënduarit janë oficerë polakë. Kryeministri Leszek Miller sot pritet të arrijë në Kosovë.
XS
SM
MD
LG