Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kuvendi i Serbisë e ka miratuar marrëveshjen për ri-regullimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Malit të Zi.
Në debatin që i parapriu votimit, nuk morën pjesë deputetët e partisë së presidentit jugosllav, për shkak se shumica në parlament nuk pranuan që Voisllav Koshtunica t’u drejtohet deputetëve.
XS
SM
MD
LG