Ndërlidhjet

KAZABLANKA/KAIRO


Trashëgimtari i fronit saudit, Princi Abdullah ka paralajmëruar gjatë takimit me sekretarin e Shtetit Colin Powell, se vazhdimi i aksioneve ushtarake izraelite mund ta dëmtojë kredibilitetin dhe prestigjin e Shteteve të Bashkuara.
Powell ndërkohë arriti në Kairo për t’u takuar me presidentin Hosni Mubarak rreth krizës në Lindjen e Mesme.
Njoftohet se Mubarak do ta shprehë mbështetjen e Egjiptit për Yasser Arafatin si udhëheqës legjitim të popullit palestinez.
XS
SM
MD
LG