Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli e shënoi sot Ditën e Holokaustit, duke i përkujtuar 6 milionë hebrejtë e vrarë nga nacistët gjatë Luftës së Dytë Botërore.
Shkollat dhe institucionet qeveritare mbajtën ceremoniale rasti, ndërsa mediat evokuan kujtime nga të përjetuarit e kampeve naciste të përqëndrimit.
XS
SM
MD
LG