Ndërlidhjet

KABUL


Rreth 40 mijë refugjatë afganë kanë mbetur pa u kthyer në Afganistan nga frika e protestave dhe luftimeve ndërmjet frakcioneve të ndryshme.
Zëdhënësi i Komesariatit të Lartë për Refugjatë të Kombeve të Bashkuara Yussuf Hassan tha se 700 automjete dhe 14 mijë refugjatë gjenden për gjatë kufirit me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG