Ndërlidhjet

MOSKË


Një kufitar rus në republikën jugore të Dagestanit vrau katër ushtarakë, para se të çarmatoset dhe arrestohet.
Arsyet për këtë veprim mbeten ende të paqarta.
Viteve të kaluara, ushtrinë ruse e kanë kapluar raste të shumta të dezertimit, vetëvrasjeve dhe dhunës, kryesisht për shkak të kushteve të mjerueshme dhe dëshpërimit të rekrutëve të rinj.
XS
SM
MD
LG