Ndërlidhjet

HAGË


Specialisti nga Harvardi Andras Ridlmayer dëshmoi sot në Hagë në gjykimin i ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, duke thënë se forcat serbe me qëllim i kanë shkatërruar xhamitë dhe monumentet e shenjta myslimane në Kosovë.
Ridlmayer tha se serbët u kanë vënë dinamitin, i kanë granatuar dhe u kanë vënë zjarrin xhamive, librarive islame, shkollave teologjike, mauzoleve dhe monumenteve historike.
XS
SM
MD
LG