Ndërlidhjet

BRIDGEPORT/SHTETET E BASHKUARA


Shtëpia e Bardhë njoftoi se presidenti George Bush ende kërkon tërheqje të plotë të trupave izraelite nga territoret palestineze.
Zëdhënësi Ari Fleischer tha se të dyja palët e mbajnë përgjegjësinë.
Izraeli duhet të tërhiqet tani, kurse udhëheqësia palestineze dhe vendet arabe duhet të krijojnë ambient për paqe duke e dënuar terrorizmin, tha Fleischer.
XS
SM
MD
LG