Ndërlidhjet

XHENIN


Izraeli tha se do vazhdojë ofenzivën në Bregun Perëndimor pas vrasjes së djeshme të 13 ushtarëve izraelitë.
Njoftime nga Izraeli thonë se sot së paku 8 persona u vranë dhe mbi 12 u plagosën nga akti vetëvrasës në një autobus në qytetin izraelit Haifa.
Njoftohet gjithashtu se guerila e Hezbollahut ka shkrepur një sërë raketash në veri të Izraelit.
XS
SM
MD
LG